Od początku przyszłego roku w skład zarządu Erbudu, polskiej spółki budowlanej, wejdzie Tomasz Wojak. Menedżer ma odpowiadać za rozwój usług serwisowych dla przemysłu na rynku polskim i niemieckim, w którym Erbud widzi dużą szansę z racji znacznej odporności na wahania koniunktury.
Erbud to istniejąca od 1990 roku polska spółka budowlana, koncentrująca się obecnie na działalności w ramach czterech linii biznesowych: budownictwa kubaturowego, odnawialnych źródeł energii, usług budowlanych i serwisowych dla przemysłu i energetyki oraz drewnianego budownictwa modułowego. Zatrudnia ona ok. 3000 pracowników. Od 2007 akcje spółki znajdują się w obrocie publicznym na Giełdzie Papierów Wartościowych. Największymi akcjonariuszami Erbudu są niemiecka spółka Wolff & Müller Baubeteiligungen (posiada 32,31% udziałów) oraz Dariusz Grzeszczak (posiada 21,40% udziałów), który wraz z ojcem, Erykiem Grzeszczakiem, założył spółkę.
W dniu 26 listopada Erbud poinformował, że od 2 stycznia 2025 roku, kiedy rozpocznie się nowa kadencja zarządu, jego skład zostanie rozbudowany z trzech do czterech osób, a nowe stanowisko obejmie Tomasz Wojak, menedżer związany dotychczas przez ponad 25 lat z grupą kapitałową Seris Konsalnet. Jak wskazuje spółka, menedżer zasiadał w zarządach spółek zależnych (ostatnio Seris Konsalnet Holding) od 2000 roku. Pracował także w funduszu private equity V4C oraz francuskiej SERIS Group, która przejęła polski Konsalnet w 2019 roku. W Erbudzie ma zająć się nadzorem nad spółkami serwisowymi, w których Dariusz Grzeszczak, prezes zarządu, dostrzega duży potencjał rozwojowy.
– Od ponad dekady konsekwentnie realizujemy naszą strategię różnicowania obszarów działalności, by ze spółki monolitycznie budowlanej stać się zdywersyfikowanym podmiotem usługowo-technologicznym. Serwis dla przemysłu był strzałem w dziesiątkę, bo jest odporny na wahania koniunktury. Rozwijamy go organicznie, jak i przez akwizycje. Na początku roku dołączyło do nas płockie CKTiS, wypatrujemy kolejnych perspektywicznych firm. Specjalizacje naszych spółek w Polsce i w Niemczech są różne, ale czas na ich synergię, która zagwarantuje rozwój i jeszcze lepsze wyniki – komentuje cytowany w komunikacie prasowym Dariusz Grzeszczak.
Jak informuje Erbud, dziś jej spółki serwisowe koncentrują się na utrzymaniu (naprawy, montaże, modernizacje, diagnostyka maszyn i urządzeń) obiektów energetycznych i instalacji przemysłowych. Trzy spółki zatrudniają 640 pracowników w Polsce, a kolejne dwie 500 osób w Niemczech w łącznie 14 lokalizacjach. Pracujący w nich specjaliści posiadają kompetencje m.in. w zakresie montażu konstrukcji stalowych, kotłów i rurociągów dla chemii i energetyki oraz montażu wyposażenia węzłów technologicznych, pomp i armatury.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.